UETD Nordenham Başkanı Muhammed Şeker oldu

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Bremen Bölge teşkilatı ilk şubesini Nordenham kentinde açarken yapılan ilk Genel Kurul’da başkanını da belirledi. Yapılan konuşmalarda başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken UETD’ye destek olunmaı istendi. UETD Bremen Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ertekin’in sunduğu programda, Köln’den UETD Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Köksal Kuş ile UETD Bremen Bölge Başkanı Burak Çaylı’nın yanısıra çok sayıda dernek üyeleri katıldı.

 

Derneğimize destek olun

ASIBIR – Avrupalı Sinoplular Birliği Genel Başkanı Kemal Kaya tarafından okunan Kuran’ı Kerim ile başlayan programda konuşma yapan başkan Çaylı, Kuzey Almanya’da açacakları şubeler ile UETD’yi güçlendireceklerini belirtti. Bu kapsamda iki yıldır özverili çalışmalar yapılan Nordemham’da ilk şubelerini açmaktanda çok mutlu olduklarını söyleyen Çaylı, “Hiç bir yerden yardım almadan tamamen özel inisyativle faalitlerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Dolayısıyla derneğimize üye olarak destek verilmesini istiyoruz” dedi.

UETD Genel Başkan Yardımcısı Köksal Kuş yaptığı selamlama konuşmasında seçilecek yeni yönetim kuruluna başarı dileklerinde bulundu. Faaliyetlerini anlatırken tamamen kendi imkanları ile teşkilatlarını ayakta tutmaya çalıştıklarını belirten Kuş, destek olanlara da teşekkür ederken, “Burada yaşayan toplumumuzun geleceği için UETD’nin önemi büyüktür” diyerek, birlik ve beraberliğin önemine de değinerek  toplumumuzdan derneğe destek olmaları talebinde bulundu.

 

Yeni Yönetim belirlendi

Daha sonra  BRIDGE to International Business Genel Başkanı Orhan Kaplan`ın Divan Başkanlığında yapılan seçimde Muhammed Şeker, oy birliği ile UETD Nordenham şubesi başkanı seçilirken,yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Hayati Yıldırım, Ramanzan Yeşil, Mehmet Yıldız. Şerafettin Yıldırım, Ercan Aktürk, Dudu Yeşil, Şerife Özcan, Asiye Yıldırım, Abdurrahman Tömen, Mutlu Gökkaya, Özcan Özkan, Dolubey Özcan, Mikail Şeker, Musa Akan.

Özverili çalışmalarıyla başkan seçilmesini hak eden Şeker yaptığı konuşmasında, kendisine verilen desteğe teşekkür ederken, faaliyetlerini artırarak devam ettireceklerini söyledi.

Daha sonra  birlikte gidilen UETD Nordenham Şubesinin açılışı yapılırken, şubenin açılış kurdelesini kesen UETD’li  Köksal Kuş ve Burak Çaylı, mekanın ve seçilen yönetimin hayırlı olmasını diledi. Program ikramlar eşliğinde sohbetlerle devam etti.